top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Inwestycje na stadionie Orła

Z początkiem roku 2021 Zarząd Orła Wierzbica obrał jasną strategię... Klub GKS Orzeł Wierzbica będzie walczył o jak najwyższe cele sportowe, będzie szkolił młodzież i stanie się liczącym klubem piłkarskim w regionie.

Aby to wszystko osiągnąć potrzebujemy inwestycji i dużo pracy na wielu płaszczyznach funkcjonowania klubu sportowego. Posiadamy własną infrastrukturę w postaci budynku i boiska, ale aby spełniały swoją rolę wymagają modernizacji. Murawa naszego boiska mimo, iż wizualnie prezentuje się "ładnie" to pod względem użytkowym wymaga naprawy. Wielokrotnie mieliśmy okazję zobaczyć, że deszczowa pogoda i namoknięcie murawy utrudnia lub niekiedy uniemożliwiała rozgranie meczu. Już w czerwcu tego roku profesjonalna firma rozpocznie renowację boiska. Płyta główna przejdzie szereg zabiegów po których to będziemy dysponować profesjonalną piłkarską murawą.

Wokół boiska dotychczas mieliśmy bieżnię, która już dawno nie spełniała swojej roli. Zachwaszczony pas wokół murawy został oczyszczony i wyprofilowany a w najbliższych dniach zostanie utwardzony kruszywem bazaltowym. Poza walorami estetycznymi, nowa bieżnia będzie mogła być wykorzystywana zgodnie z jej przeznaczeniem.

Ponadto, etapami malowane jest ogrodzenie zewnętrzne otaczające stadion. Już po paru przęsłach możemy zaobserwować znaczącą różnicę.

Jest to początek prac zmierzających do realizacji założonych przez Zarząd celów. Inwestycje w obiekt i infrastrukturę mają przede wszystkim na celu poprawę jakości i funkcjonalności korzystania z niej przez naszych sportowców oraz kibiców. Każde tego typu inwestycje są niestety bardzo kosztowne. Podejmujemy działania związane z pozyskiwaniem funduszy, dotacji, współpracujemy z lokalnymi samorządami oraz przedsiębiorcami. Dzięki założonym planom modernizacji w najbliższym czasie GKS Orzeł Wierzbica ma szanse stać się "sportową wizytówką" naszej gminy.

140 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page