top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Pewne zwycięstwo nad Centrum Radom na zakończenie rundy jesiennej!

Seniorzy Orła Wierzbica udanie zakończyli swoje ligowe zmagania w tym roku.

W ostatnim ligowym meczu w tym roku, seniorzy Orła Wierzbica nie dali szans RSS Centrum Radom. Pewne zwycięstwo 4:0 i porażka Szydłowianki w meczu z Radomiakiem dała piłkarzom z Wierzbicy 2 miejsce na zakończenie rundy jesiennej Tymex Ligi Okręgowej, ze stratą 7 punktów do lidera. Dzisiejszy mecz rozgrywany w mroźnych warunkach mógł się podobać. Sporo walki w środku pola, dużo wymian i szybkiej gry. Piłkarze z Radomia po ostatniej niespodziance w 14 kolejce i zwycięstwie nad Powiślanką chcieli pójść za ciosem i zgarnąć punkty w Wierzbicy. Gospodarze jednak nie zawiedli. Dziś bramki zdobywali tylko piłkarze Orła Wierzbica. Pierwsza bramka padła z rzutu karnego po faulu na Grzegorzu Dziurzyńskim. Sam poszkodowany "karnego" zamienił na bramkę. W pierwszej połowie piłkarze Orła mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki ale brakowało skutecznego wykończenia. W 61 minucie precyzyjnym strzałem drugą bramkę zdobył Maciej Kosela. 2 minuty później po dobrej wrzutce z rzutu rożnego Grzegorza Dziurzyńskiego zakotłowało się w polu karnym a piłkę do bramki wbił Paweł Ankurowski. Kropkę nad "i" strzelając 4 bramkę postawił Jarosław Gołda, który pokazał się na boisku w drugiej połowie tak jak i asystujący przy bramce Bartłomiej Wójcik. Bardzo udana runda w wykonaniu piłkarzy Orła - 11 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki i 2 miejsce przed początkiem rundy wiosennej.

28 minuta i pierwsza bramka dla Orła - Grzegorz Dziurzyński