top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Jest kolejne zwycięstwo i 3 punkty zostają w Wierzbicy!

Derby Regionu dla Orła Wierzbica! Jest to już 5 zwycięstwo z rzędu piłkarzy z Wierzbicy.

Przed meczem, zdecydowanym faworytem byli piłkarze Orła. Ostatnia dobra forma i seria zwycięstw dawał wiele optymizmu. Jak wiadomo Oronka mimo słabszej formy nigdy nie była dla Orła łatwym rywalem. Nie inaczej było dzisiaj. W pierwszej połowie oglądaliśmy wiele twardych starć w środku pola. Piłkarze Orła stwarzali więcej zagrożenia pod bramka rywali ale strzałów mieliśmy jak na lekarstwo. W 38 minucie po indywidualnej akcji Przemysława Rogali i dynamicznym wejściu w pole karnym sędzia odgwizduje rzut karny. Bramkarz Oronki brutalnie wszedł w nogi napastnika Orła za co obejrzał drugą w dzisiejszym spotkaniu żółtą kartkę i w efekcie czerwoną. Do piłki w pole „11” podszedł Maciej Szczepanik i pewnie zdobył bramkę. Tak kończy się pierwsza połowa. Druga połowa to nerwowa gra z obu stron. Pewna gra obrony Oronki w środku pola utrudniała skuteczne rozegranie piłkarzom z Wierzbicy. Brakowało skuteczności i dokładnego podania. Piłkarze z Orońska nie podłamując się grą w osłabieniu wyprowadzali pojedyncze groźne kontry. Jedna z nich w 80 minucie zakończyła się faulem w polu karnym obrońcy Orla i w efekcie rzutem karnym. Pewnie wykonany karny przez Oronkę i mieliśmy niespodziewany remis 1:1. Radość gości nie trwała jednak długo bo 2 minuty później świetnie znalazł się w polu karnym Przemysław Rogala który strzelił bramkę na 2:1. Chwilę później w końcówce spotkania arbiter podyktował jeszcze kolejną tego dnia „11” dla Orła. Niestety tym razem bramkarz wyczuł intencje Maciej Szczepanika i obronił karnego. Orzeł Wierzbica odnosi już 5 z rzędu zwycięstwo! Drużyna po raz kolejny pokazuje charakter nie poddając się po straconej bramce wygrywa spotkanie. Jesteśmy w czołówce Tymex Ligi okręgowej i już dziś zapraszamy na wyjazdowe spotkanie do Warki 13 listopada o godz.: 13:30!