top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Na inaugurację Ligi wyjazdowa wygrana w świetnym stylu!

Orzeł Wierzbica udanie rozpoczyna ligowe zmagania, wygraną 0:3 z Jodłą!

Tymex Liga Okręgowa w tym sezonie będzie niezwykle ciekawa! Nie brakuje chętnych do awansu a drużyny które w poprzednim sezonie nie radziły sobie za dobrze dokonały istotnych wzmocnień i roszad kadrowych. Piłkarze Orła Wierzbica na inaugurację sezonu wybrali się na stadion w Kolonce gdzie zmierzyli się z zawsze groźną Jodłą Jedlnia-Letnisko. Mecz nie zgromadził zbyt wielu kibiców ale emocji nie brakowało. Mecz rozgrywany był w dobrym tempie z optyczną i statystyczną przewagą Orła. w Pierwszej połowie piłkarze z Wierzbicy byli częściej przy piłce a gospodarze skupili się na grze z kontry. Kilka groźnych kontrataków skutecznie neutralizowali obrońcy oraz znakomicie spisujący się dziś w bramce Sebastian Przytuła. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 40 minuty. Bramkę po znakomitym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Grzegorza Dziurzyńskiego zdobył Igor Jarząbek. Do przerwy mieliśmy na tablicy wyników 0:1 dla Orła! Druga połowa prowadzona była również pod dyktando piłkarzy Orła ale gospodarze próbowali śmielszych ataków. Dobrze spisywała się dziś defensywa Orła a gospodarzom brakowało wykończenia i skuteczności. Drugą bramkę dla Orła strzelił Igor Warda chwilę po wejściu na boisko w 69 minucie. Przy bramce asystował Bartosz Ankurowski który ciężko dziś pracował na prawym "skrzydle". 3 minuty później ten sam zawodnik znakomicie obsłużył podaniem Piotra Jaworskiego który technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Wynik końcowy 0:3 dla Orła Wierzbica! Pierwsze 3 punkty z groźnym rywalem cieszą i pokazują że drużyna dobrze przepracowała okres przygotowawczy.

Trener Rafał Stąpór dał dziś szansę gry rezerwowym których mogliśmy zobaczyć w drugiej połowie (Warda, Jarząbek R. , Spadło, Stąpór, Gołda).