top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Orzeł pokonuje Szydłowiankę w derbach regionu!

Znakomity mecz Orła i pewne zwycięstwo z Szydłowianką Szydłowiec w 12 kolejce Tymex Ligi Okręgowej.

Mecze obu drużyn zawsze dostarczały mnóstwo sportowych emocji. Szydłowianka w tym sezonie radzi sobie znakomicie, bo nie licząc walkoweru z Powiślanką nie przegrała jeszcze meczu. Orzeł po "wpadce" z Pilicą Nowe Miasto nad Pilicą, potrzebował punktów aby nie stracić dystansu do czołówki. Drużyna Orła Wierzbica przystąpiła do tego spotkania bardzo skoncentrowana, co było widać na boisku od pierwszej minuty. Solidna gra w defensywie i dobra gra w środku pola najwyraźniej zaskoczyła gości z Szydłowca. Nerwowość i pokrzykiwania na siebie defensorów Szydłowianki bezlitośnie wykorzystali piłkarze Orła, którzy po 32 minutach prowadzili już 3:0! Bramki strzelali: 24' Paweł Ankurowski as. Grzegorz Dziurzyński, 30' Piotr Jaworski as. Igor Jarząbek, 32' Grzegorz Dziurzyński as. Kamil Woźniak. Orzeł w drugiej połowie miał również kilka okazji do strzelenia bramki. Zabrakło jednak szczęścia i dokładnego wykończenia. W 65 minucie najlepszy strzelec Szydłowianki Michał Duda wykorzystał błąd obrońców Orła i zdobył honorowego gola.

Orzeł Wierzbica: Przytuła - P. Ankurowski, I. Jarząbek, Więczasek, Fituch, Kosela (82. B. Ankurowski), Rogala, Wożniak, Spadło, Dziurzyński (85. Warda), Jaworski.