top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Orzeł Wierzbica remisuje z Polonią Iłża 2:2!

Zaktualizowano: 5 paź 2021

Tylko jeden punkt przywozimy z Iłży. Do 85 minuty było 0:2 dla Orła i nikt nie przypuszczał, że gospodarze w samej końcówce strzelą 2 bramki.

Od początku spotkania to piłkarze Orła częściej byli przy piłce i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Pierwsza połowa mimo kilku dobrych sytuacji bramkowych dla Orła, zakończyła się remisem 0:0. Przebieg drugiej połowy rozpoczął się od ataków piłkarzy Orła Wierzbica. W 67 minucie po dośrodkowaniu w pole karne najwyżej wyskoczył Maciej Kosela który główką skierował piłkę do bramki Polonii. Piłkarze Orła nadal kontrolowali przebieg gry. Śmiałe ataki gospodarzy skutecznie przerywali obrońcy Orła. W 75 minucie świetnym strzałem popisał się Piotr Jaworski i Orzeł prowadził już 0:2. Wynik jednak nie załamał gospodarzy którzy szukali swoich kolejnych szans pod bramką Filipa Adamca. W 86 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Polonii który na bramkę zamienił Paweł Kopciał. Od tego momentu gra stała się bardzo nerwowa. Piłkarze Polonii poczuli szansę na bramkę wyrównującą co stało się faktem w doliczonym czasie gry, kiedy to błąd obrony piłkarzy z Wierzbicy wykorzystał Aleks Wątorski. Po tej bramce sędzia zakończył spotkanie. Orzeł Wierzbica piłkarsko przeważał na boisku, częściej był przy piłce i stworzył więcej sytuacji bramkowych. Niestety piłka nożna jest nieprzewidywalna i pewnym wyniku można być po końcowym gwizdku. W 9 kolejce Tymex Ligi Okręgowej Orzeł Wierzbica zmierzy się z ostatnim w tabeli Młodzikiem Radom. Mecz 9 października o godz.: 11:00 na stadionie Orał w Wierzbicy.

Skład Orła Wierzbica: Adamiec - Ankurowski B., Ankurowski P., Jarząbek R., Więczasek - Szczepanik, Kosela, Woźniak, Jaworski, Dziurzyński, Rogala. (z ławki weszli: Piątek, Stąpór, Smorongiewicz)