top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Spotkanie na szczycie 20 kolejki dla Orła Wierzbica!

Piłkarze Orła Wierzba przywożą dziś 3 punkty z bardzo trudnego terenu jakim jest Jedlińsk! Skromna wygrana 0:1 ale jakże ważne trzy punkty i Orzeł nadal walczy o awans!

Przed dzisiejszym spotkaniem Drogowiec Jedlińsk był liderem Tymex Ligi Okręgowej z dorobkiem 41 punktów. Orzeł Wierzbica zajmował trzecią pozycję ze stratą 3 punktów do Drogowca i KS Promna która również ma w dorobku 41 punktów. Spotkanie obu drużyn w rundzie jesiennej zakończyło się wysokim zwycięstwem piłkarzy z Jedlińska 1:4. Dziś nie było faworyta. Obie drużyny w rundzie wiosennej prezentują stabilną formę i liczą się w walce o awans. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Mieliśmy dużo walki w środku pola oraz kilka groźnych sytuacji po obu stronach z małą ilością celnych strzałów. Druga połowa przyniosła nieco inny obraz gry. Piłkarze Orła od pierwszych minut przejęli inicjatywę. W 65 minucie po dośrodkowaniu Grzegorza Dziurzyńskiego znakomicie w polu karnym znalazł się Maciej Kosela który mocnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Piłkarze Drogowca w końcówce spotkania podkręcili tempo jednakże bardzo dobrze spisywali się dziś obrońcy Orła. Do pierwszego składu po kontuzji powrócił dziś Robert Jarząbek zaliczając bardzo dobry występ. W drugiej połowie piłkarze Orła mogli podwyższyć wynik ale brakowało szczęścia i skuteczności. Orzeł Wierzbica był lepszą piłkarsko drużyną osiągając w drugiej połowie przewagę która przełożyła się na zwycięstwo w dzisiejszym meczu!

GKS Drogowiec Jedlińsk 0:1 GKS Orzeł Wierzbica

65' Kosela

Wyjściowy skład: Przytuła - Ankurowski B., Ankurowski P., Jarząbek R., Jarząbek I. - Woźniak, Rogala, Kosela, Jaworski, Dziurzyński, Gołda

Rezerwowi: Kler, Więczasek, Ankurowski I., Stankowski, Stąpór