top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Udana inauguracja rundy wiosennej!

Pewne zwycięstwo w Tczowie z miejscową Gracją daje Orłowi 3 punkty na inaugurację rundy wiosennej Tymex Ligi Okręgowej.

Gracja Tczów to bez wątpienie rewelacja rundy jesiennej. Beniaminek Tymex Ligi Okręgowej znakomicie radził sobie w pierwszej części sezonu, zajmując 3 miejsce. Szczególnie dobrze piłkarze Gracji radzili sobie na własnym boisku, wygrywając 6 spotkań, jedno remisując nie ponosząc przy tym żadnej porażki. Trener Orła Rafał Stąpór przed dzisiejszym spotkaniem nie mógł liczyć na wszystkich piłkarzy. Z przyczyn zdrowotnych nie mogli grać dziś Sebastian Więczasek oraz Bartłomiej Wójcik. Początek spotkania należał do Orła. Mocne otwarcie i już w 3 minucie Grzegorz Dziurzyński przelobował bramkarza gospodarzy zdobywają pierwszą bramkę. Gracja próbowała odrobić straty ale defensywa Orła grała dziś pewne zawody. Druga połowa była wyrównana i pełna emocji oraz żółtych kartek, które sędzia wyciągał dziś przy każdej okazji. Kapitan Orła, Grzegorz Dziurzyński w 75 minucie pewnym i mocnym uderzeniem podwyższył wynika na 0:2. Gospodarze nie podłamani tą sytuacją nacierali na bramkę Sebastiana Przytuły jednak bramkarz Orła był dziś bezbłędny. Gospodarze dopięli swego w doliczonym czasie gry strzelając kontaktowego gola w 93 minucie. Nadzieje na wyrównanie gospodarzom zabrał Grzegorz Dziurzyński który strzelił swojego 3 gola minutę później. Była to ostania akcja meczu! Orzeł wygrywa i umacnia się na 3 miejscu Tymex Ligi Okręgowej.