top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Wysokie zwycięstwo Orła w 2 kolejce Tymex Ligi Okręgowej!

Po dwóch kolejkach jak na razie Orzeł Wierzbica liderem Tymex Ligi Okręgowej!

Gracja Tczów sprawiła niespodziankę w poprzedniej kolejce remisując z faworyzowaną Powiślanką Lipsko. W Wierzbicy faworytem był Orzeł ale piłkarze i sztab wiedzieli że nie będzie to łatwe spotkanie. Goście śmiało rozpoczęli spotkanie, jednakże już w 2 minucie zastopował ich Grzegorz Dziurzyński, znakomicie uderzając z rzutu wolnego. Bramka jednak nie podłamała gości którzy rzucili się do odrabiania strat. Podczas jednej z akcji piłkarzy z Tczowa w 8 minucie spotkania, świetnym kontratakiem "urwał" się Piotr Jaworski który sam na sam z bramkarzem minimalnie przestrzelił. Mogliśmy mieć 2:0, jednak Gracja szybko wyprowadziło kolejną akcję z której w zamieszaniu w polu karnym padła bramka wyrównująca. Piłkarze Orła próbowali odpowiedzieć bramką ale defensywa gości pewnie neutralizowała ich ataki. 10 minut później goście wykorzystując lukę w obronie Orła strzelili bramkę na 1:2. Był to sygnał to tego aby "podkręcić tępo" i pewniej grać w defensywie. Na rezultaty nie czekaliśmy długo! W 30 minucie po wrzutce Grzegorza Dziurzyńskiego obrońcy Gracji sami wbili piłkę do swojej bramki. 2 minuty później po podaniu Bartka Ankurowskiego piłkę pewnie do siatki skierował Jarosław Gołda. 5 minut później po podaniu Grzegorza Dziurzyńskiego Piotr Jaworski strzela 4 bramkę dla Orła. 7 minut i 3 bramki wyraźnie zaskoczyło piłkarzy Gracji Tczów. Druga połowa przyniosła nam tylko jedno trafienie. W 70 minucie ponownie Jarosław Gołda, mocnym strzałem zdobywa swoją drugą bramkę tego dnia. Orzeł pewnie wygrywa 5:2 i po dwóch kolejkach melduje się na fotelu lidera.

Trener Rafał Stąpór w dzisiejszym spotkaniu dał szansę gry 6 zawodnikom rezerwowym. Wymuszona kontuzją zmiana Przytuły za którego wszedł Adamiec, Wójcik za Wardę, Woźniak za Jaworskiego, Spadło za Dziurzyńskiego, Stąpór za Ankurowskiego Bartka oraz Pożyczka za Gołdę.