top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Zwycięstwo! GKS Orzeł Wierzbica 3:0 Młodzik 18 Radom (video)

Pewne zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze Orła Wierzbica nad Młodzikiem 18 Radom w 9 kolejce Tymex Ligi Okręgowej.

Spotkanie w pięknej jesiennej aurze rozgrywane było na Stadionie w Wierzbicy o godz.: 11:00. Faworytem spotkania byli piłkarze Orła Wierzbica. Mimo iż rywal zajmował ostatnie miejsce w tabeli ligowej, piłkarze Orła do spotkania przystąpili bardzo skoncentrowani. Pierwsze minuty były nerwowe dla gospodarzy. Piłkarze Młodzika pewnie się bronili i wyprowadzili w pierwszej połowie kilka kontr, które mogły zakończyć się dla nich bramką. Na szczęście świetnie dysponowany był dziś bramkarz Orła - Filip Adamiec, który wybronił kilka bramkowych sytuacji. Piłkarze Orła złapali rytm meczowy w 20 minucie. Po faulu w polu karnym arbiter podyktował "jedenastkę" dla Orła. Do piłki podszedł etatowy wykonawca rzutów karnych Maciej Szczepanik. Niestety bramkarz wyczuł kierunek strzału i obronił rzut karny. Piłkę wybitą na przedpole dopadł kapitan Orła Grzegorz Dziurzyński i pewnym strzałem w długi róg zdobył pierwszą bramkę. Piłkarze Orła poszli za ciosem i 3 minuty później Kamil Woźniak po świetnym podaniu Grzegorza Dziurzyńskiego przelobował bramkarza gości. Tak kończy się pierwsza połowa. Druga połowa prowadzona była pod dyktando piłkarzy Orła z kilkoma groźnymi kontratakami Młodzika. Piłkarze Orła dążyli do strzelenia kolejnych bramek ale goście pewnie strzegli swojej bramki. Gol dla Orła wsiał w powietrzu i stał się faktem w 63 minucie. Trzecią bramkę po mocnym strzale z pola karnego zdobył Piotr Jaworski. Mecz kończy się wynikiem 3:0 dla Orła i 3 punkty wędrują do piłkarzy z Wierzbicy.