top of page
  • Zdjęcie autoraadmin

Zwycięstwo Orła w pierwszym meczu rundy wiosennej!

Znakomite rozpoczęcie rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Orła Wierzbica!

Pierwsze ligowe spotkanie w tym roku Orzeł Wierzbica rozgrywał na wyjeździe. Na stadionie w Policznej piłkarze Orła inaugurowali swoje występy w rundzie wiosennej Tymex Ligi Okręgowej, podejmując miejscowy Gryf Policzna. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, bez gwałtownych zrywów. Obie ekipy miały okazję do zdobycia bramki, jednakże brakowało skuteczności i wykończenia. Druga połowa zaczęła się od śmiałych ataków piłkarzy z Wierzbicy. Pierwszą bramkę dla Orła w 50 minucie zdobył kapitan Grzegorz Dziurzyński. Po jego mocnym strzale po ziemi bramkarz gospodarzy nie opanował futbolówki, która wtoczyła się do bramki. 10 minut później Grzegorz Dziurzyński zdecydował się na równie silny strzał. Tym razem piłka odbijając się od słupka wpadła do bramki i mieliśmy na tablicy wyników 2:0. Gospodarze jednak nie podłamując się wynikiem rzucili się do odrabiania strat. Niestety bo błędach defensywy Orzeł stracił 2 bramki w 13 minut. Wynik 2:2 i nerwowa końcówka spotkania w której to piłkarze Orła pokazali charakter i wolę walki! Orzeł rozpoczął ataki na bramkę rywali. Finałem tych starań był gol na 2:3 Pawła Ankurowskiego w 85 minucie! Stoper Orła wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy i wpakował piłkę do bramki! Ważne 3 punkty jadą do Wierzbicy! Już za tydzień derby regionu z Szydłowanką Szydłowiec!

Orzeł Wierzbica: Przytuła, Ankurowski P., Ankurowski B., Więczasek, Jarząbek I., Kosela, Woźniak, Dziurzyński, Rogala, Jaworski, Gołda (rezw.: I. Ankuroiwski, Kler, Stąpór, Spadło)